*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 14:57

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Odavalt muusika Calli...
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2003 21:26 
Probleem järgmine.... Sooviks endale Cali normaalset heli. Praegu on nii ees kui taga originaal kõllid ja stereoks hankisin Alpine cdm7861r. Nyyd probal kõllides. Kas keegi oskab pakkuda välja mingi norm lahenduse, kui raha ei taha kulutada eriti enam kui 5000, mis võiks sisaldada ka pagaldust. Ühe variandi pakkus mulle Ravolari tegelane, kes pakkus pangu ma ette head kõllid ja pagasiruumi supaks ning tagumised originaalid prükkarisse. On keegi sellist varianti kasutanud? Mida oskate pakkuda? Kui suure läbimõõduga need esimesd kõllid on (16,5??)?


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2003 22:16 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 22:55
Postitusi: 454
Asukoht: tallinn
kui tahad et sul ka midagi head sealt tuleks siis kinlasti pane ka kõlarid makiga ühte marki.seda et võimsaid kõlareid ette toppida ja taha supakas on igati proo aga kindlasti proovi leida makile taha kõlarid mille rms oleks sama mis makil,siis on ka sul seal hea tümm ja võimalikult kõvasti.rene lasi ka just seal Ravolaris endale tümmi sisse panna ja võib öelda et nii mööda supakale võimuga panna ei anna kui seal.(nimelt võim ei suutnud välja anda supakale vaja minevat võimsust,isegi mitte poolt sellest)ja siga kallis on seal.kust aga midagi saada pead kas lehest või siis noortehnikust otsima need nagu kõige odavamad kohad minuteada

_________________
ögös mögös


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2003 1:24 
ei jaga siin kohal Janekiga arvamust teemal üks firma ja makiga sama võimsus ...
Makil reeglina võimsust(uuematel) ca 27 W rms. See mis makil peale kirjas võite mõõta oma tilli pikkusega, sama lehtib ka kõlaritega, tegelik RMS peitub oopis mujal :D

makk ei oma auto soundi võimsuses mitte yhtegi protsenti ...
sellex on võimendi, kyll aga peab omama kvaliteetset makki või CD mängijat, et savutada puhast heli ...

mai vitsi tglt lastele seletada, mix Kirde saia ei myyda Riia peenleiva pakenis :D:D:D


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2003 10:05 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 22:55
Postitusi: 454
Asukoht: tallinn
kahjuks marko just makk ongi see mis selle võimsuse ja puhtuse annab.mida võimsam on makk seda vähem tekib moonutust mida annab võimendi kui seda jubedalt peale peab keerama.näide:mul omal sony ja vahetasime selle rene pioneeri vastu mis andis tunduvalt parema tulemuse kui minu sony.ja veel seda et ma kirjutasingi et kõlarid sama rmsiga mis makk.peal on makil ainult max võimsus tavaliselt kirjas,mis siinkohal pole ültse oluline.

_________________
ögös mögös


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2003 10:39 
makist sõltub ainult heli kvaliteet, mitte võimsus ...


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 12, 2003 0:46 
to KopsY: Kas huvitab rohkem muusika kvaliteet või kui kõvasti mängib?
Kui huvitab kvaliteet siis saad selle 5000 eest norm komponendid ja ka võimendi.Rohkemaks ei jätku.
Kui tähtis on see kui kõvasti mängib, siis peaksid eelkõige subwooferisse ja võimendisse investeerima.

Üldiselt asjaga kõvemini tegelevad sellid ütlevad, et tagumisi kõlareid pole üldse vaja.

Omasin paar aastat tagasi ka CDM 7861-te ja päris norm raadio oli.Aga oli ka paar miinust - esiteks loudiga reguleerusid kõrged kuidagi imelikult ja teiseks nagises esipaneel ( sellel mudelil saab paneeli nurka seada aga see mehhanism kulub ära :( )


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 13, 2003 0:42 
Eemal
CCE klubi asutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 15:38
Postitusi: 451
Asukoht: Tartu
Pean nõustuma Janekiga. Kuna teemaks oli "Mida saab 5 kilo eest?" siis vist ei ole võimalik saada selle raha eest häid kõlle, mis kõik võimu taga ja wooferit võimuga. Seega kui ajad taga rõhku siis tõesti head (vastava nimivõimsusega) kõlarid ja woofer+ wooferivõim kui aga helipuhtust siis unusta woofer, osta head kompod ja võim, mis neid kõiki toidaks. Taha soovitaks siiski kõlarid soetada aga mitte orginaalpesadesse(sest need algupäraselt helitootjad tagaismele) vaid teha uus tagapaneel (mingi 21mm puitmaterjal nt) ning sinna head ovaalid- see annab minu meelest üsna hea helipildi autosse. Üks soovitus veel- ära koonerda kõrgetega- need teevadki soundist soundi. (Minu arvamus põhineb minu kogemustel ja kõigil on õigus see ümber lükata)
Näitena ka minu süsteem, mis siiski on rõhu eesmärkidel koostatud. Juhtsüsteem JVC elChameleon, otse taga DLS kompod eesustes, sammuti tagapaneelis(22mm saepuru) Sony X-plõud ovaalid, pagasis Pioneer 300W woofer liivakastis GAS võimu leival. Tuttavad ütlevad, et tambib mis hirmus. Kuid probleemiks on toide (5es aku see aasta), sest koonerdasin kondeka arvelt- soovitus sulle: "Ära koonerda juhtmete ega kondeka arvelt...!!!"

Lennart


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2003 15:13 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 12:25
Postitusi: 87
Asukoht: Norra/Pärnu
olen enda tümmiga rahul originaalid kuid tahan kasutada varianti et ette võimsamad ja pagassi supakas 300w. pole mingi rullnoks


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 16, 2003 16:40 
Eemal
Külaline

Liitunud: Teisipäev Veebr 04, 2003 18:19
Postitusi: 30
Nii minu soovitus oleks, et ustesse komponendid ja taga woofer nagu mõni enne soovitas, kuna nigunii istud sa koguaeg juhiistmel või siis seal kõrval. woofriks soovitan
http://www.pioneer-eur.com/eur/product_ ... _id=25-130 (suhteliselt kompaktne ja mängib häti) 2600 on kuskil kasutatud, kondekat pole vaja kuna see nüüd nii võimas ka ei ole,komponendeid ca 1500, ca 500 eeku lähevad kaablid. Komponendid osta alpined nagu janek soovitas. Uste sisse pane natuke pigimatte ja kõlari kohad lõika uued vineerist. Samas vaata üle ka kõik nagisevad ja krigisevad asjad, kui asi valmis sest vibreerima hakkab palju asju. See on minu soovitus kui tahad saab selle ka ära teostada.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 16, 2003 16:59 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 9:52
Postitusi: 458
arvan, et selle viimati soovitatud supaka ainuke hea omadus ongi kompaktsus, muidu ilmselt suht lahjaks jääb. Kui väga suur kasti ei taha, siis mõtekam oleks ehk mõni profiseeria 10" supakas (300-400RMS) :roll: Samas sellele vaja jälle suht võimast võimendit ja kui kompod ja juhtmed ka osta, läheks eelarve kindlasti lõhki. Siit minu soovitus. Osta kõigepealt kompod ära ja kogu supaka ja võhma jaoks raha juurde :wink:

_________________
MX-6


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 16, 2004 23:50 
Eemal
Külaline

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 21:17
Postitusi: 25
Asukoht: Tln/Prn
Et siis lõpuks sai asjast nii, et:
Ees Alpine SPR-176A kompod. Neid toidab Alpine MRV-T320. Pagasnikus müdistab Alpine SWR-1241D, mida võimendab Alpine MRV1005. Pluss Lighting Audio 1F kondensaator. Ja tuleb öelda, et müdistab küll, vähemalt nii palju, kui minu jaoks vaja on.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 17, 2004 10:30 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 9:52
Postitusi: 458
IMO päris õige valik tehtud (n.ö igapäeva muusikakuulaja kohta), kuid võim, mis komposid toidab võiks võimsam olla, kuna sellega jääb ilmselt osa kõllide potsentsiaali ära kasutamata.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 17, 2004 16:10 
kusjuures võim on 2x50w RMS ja kõllid ka...


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 17, 2004 16:42 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 9:52
Postitusi: 458
Anonymous kirjutas:
kusjuures võim on 2x50w RMS ja kõllid ka...

see pole veel lõplik tõde


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 11:53 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2004 17:39
Postitusi: 74
Asukoht: Tallinn
Hakkasin eile uste sisse uusi kõlareid pistma. Kerkis ylesse rida probleeme. Enamus suutsin lahendada aga, et uus kõlarijuhtmeid panna, puudub võimalus uksest juhet kere sisse toimetada, kuna seal ei jookse juhtmete kimp, vaid on ukse kylge kinnitatud pesa. Kas kellegil on kogemusi, kuidas seda jama lahendada või on mõtekas uued juhtmed külge joota maki tagant ja siis võimu vedada??

Ja teine mure veel: võimu toite juhe, kust oleks kõige mõtekam see läbi pista et akust juhtmeotsa salongi saada?


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11